Pasjans Trzy Szczyty

Czy znasz pasjansa Trzy Szczyty? Jest to kolejna wersja znanej gry karcianej pasjans. Łącząc elementy gier Golf i Piramidowego Pasjansa, ta gra stanowi wyzwanie dla fanów karcianego pasjansa. Jeśli masz ochotę zacząć tę grę, ale nadal nie jesteś pewien zasad, ta strona jest właśnie dla Ciebie.

Poznaj Pasjansa Trzy Szczyty

Pasjans Trzy Szczyty to szybka gra karciana, podobna do gry w Golfa. Jednakże, nie jest tak mechaniczna jak Golf. Ta gra bardziej kładzie nacisk na wizję i myślenie, aby osiągnąć główny cel gry.

Jak sama nazwa wskazuje, pasjans Trzy Szczyty składa się z trzech szczytów kart, które nakładają się na siebie w dolnych częściach. Aby wygrać tę grę, musisz zburzyć wszystkie szczyty, usuwając karty zaczynając od dołu do każdego szczytu. Karty na tableau są wysyłane na stos odpadków.

Jak grać w Pasjansa Trzy Szczyty

Rozpoczynając grę w pasjansa Trzy Szczyty, znajdziesz pojedynczy stos odpadków jako miejsce do wysyłania usuwanych kart z budowy. Zasada umieszczania kart na stosie odpadków jest prosta. Możesz przenieść tam kartę, pod warunkiem że karta ta będzie podążać za rosnącą lub malejącą sekwencją dostępnej karty na stosie odpadków. Nie jest wymagany ten sam kolor.

Na przykład, jeśli najwyższa karta na stosie odpadków to 5, możesz umieścić tam inną kartę o wartości 4 lub 6, bez względu na jej kolor. Jeśli chodzi o króle, poziomy malejące i rosnące będą królowe i asy. Zasada ta dotyczy także asów. Jeśli utkniesz i nie będzie już możliwe wysłanie więcej kart na stos odpadków, możesz kliknąć kartę z zapasu o pomoc. Jeśli nie będzie już kart na zapasie, gra się kończy. To wyzwanie, prawda?

Warianty Pasjansa Trzy Szczyty

W tej grze są dwa warianty, które reprezentują poziom trudności. Tryb łatwy oznacza karty odsłonięte. Wszystkie karty na tableau będą odsłonięte podczas gry. Natomiast tryb trudny oznacza karty zakryte. Nie zobaczysz żadnych kart odsłoniętych w grze. Dlatego będziesz musiał ciężko pracować, aby użyć pamięci i wizji, by osiągnąć jak najwyższy wynik w tej grze.

Pasjans ma wiele wariantów dla swoich fanów. Ta gra jest jednym z tych, które zaspokoją Twoją chęć do wyzwań. Nie zapomnij optymalnie wykorzystać swojego czasu, ponieważ jest bonus, jeśli uda Ci się szybko wygrać tę grę pasjansa Trzy Szczyty.

Back to Top