Pasjans Freecell

Pasjans Freecell to jedna z najpopularniejszych gier karcianych dla miłośników gier karcianych. Gra ta łatwo dostępna jest na komputerach PC firmy Microsoft. Już od 1995 roku gra ta jest dostępna w systemie operacyjnym Windows. Spójrzmy poniżej na szczegóły tej gry.

O Pasjans Freecell

Pasjans Freecell to gra karciana, którą można grać przez pojedynczego gracza lub w solitera. Gra wykorzystuje talie lub 52 karty. Elementami gry karcianej są cztery otwarte komórki, siedem otwartych talii i jedna zamknięta talia. Gracz może wybrać, czy chce grać w wersję z losowaniem jednej karty czy trzech. Istnieje kilka różnych wariantów gry z tą samą podstawową zasadą. Gra ta jest dostępna w systemie operacyjnym Windows od 1995 roku do dziś.

Jak grać w Pasjans Freecell?

Aby zagrać w grę karcianą Pasjans Freecell, musisz wykonać kilka kroków. Po pierwsze, sprawdź otwarte karty na siedmiu talii. Możesz przenosić tylko kartę, którą można zliczyć. Na przykład, jeśli widzisz kartę 7 serc i kartę 8 karo, oznacza to, że możesz przenieść kartę 7 serc na kartę 8 karo. Po drugie, jeśli nie ma już kart, które możesz wybrać na otwartych talii, możesz kliknąć na zamkniętą talię kart, aby otworzyć nowe karty. Otwierasz jedną kartę, jeśli wybierasz metodę losowania jednej karty, podczas gdy otwierasz 3 karty, jeśli wybierasz losowanie trzech. Po trzecie, skupiając się na tworzeniu tabeli zgodnie z pierwszym krokiem, możesz również zastanowić się, jak posortować karty na puste talie. Możesz zacząć od kart Asów, 2, 3, 4, aż do kart królewskich. Na szczycie talii znajduje się karta króla. W tym kroku musisz posortować karty na podstawie tego samego symbolu.

Wygrana i Przegrana w Pasjans Freecell

Kiedy wygrasz lub przegrasz w grze karcianej Freecell? Wygrasz grę, jeśli uda ci się posortować wszystkie karty na 4 puste talie. Jednocześnie otwierasz także zamkniętą talię kart i sortujesz karty na 7 talii. Zobaczysz fajne zakończenie, jeśli karty na 7 talii i zamkniętej tali kart będą puste, ponieważ wszystkie zostały posortowane na 4 talie kart. Z drugiej strony przegrasz, jeśli nie będziesz mógł się już ruszyć. Możesz spróbować wygrać, osiągając jak najwyższy wynik i jak najszybciej.

Back to Top