Pasjans Piramida

Możesz grać w wiele różnych gier karcianych, a jedną z nich jest Pasjans Piramidowy. Jest to także zabawna gra karciana do grania, podobnie jak Pasjans Freecell. Różnica polega na tym, że musisz zarządzać układem kart lub talią w kształcie piramidy, a nie w prostą linię. Przeczytaj szczegóły poniżej, zanim zaczniesz grać w tę grę karcianą.

O Pasjans Piramida

Pasjans Piramida to gra karciana, w której gracz układa piramidę z 28 kart. Celem jest usunięcie wszystkich kart z piramidy. Sposób usuwania kart polega na usunięciu pary kart, których suma wynosi 13. Na przykład, możesz usunąć kartę 8-kier i kartę 5-kier, ponieważ suma wynosi 13. Jeśli nie ma już kart do usunięcia z piramidy, możesz otworzyć jedną kartę z zamkniętej talii i znaleźć parę.

Jak grać w Pasjans Piramida?

Ta gra karciana wykorzystuje standardową talię 52 kart. Po wymieszaniu kart, możesz stworzyć piramidę z kart. Zacznij od otwarcia jednej karty jako szczytu piramidy. Otwórz jeszcze dwie karty i umieść je poniżej pierwszej karty, kontynuując w ten sposób, aż zobaczysz piramidę. Piramida korzysta tylko z 28 kart. Resztę kart przechowuj blisko, ponieważ nadal ich używasz. Po drugie, znajdź parę kart, gdzie suma wynosi 13 z pierwszego rzędu. Po trzecie, usuń karty i znajdź inne karty o tej samej wartości i powtarzaj, aż wszystkie karty zostaną usunięte. Jeśli nie możesz znaleźć kart na piramidzie, otwórz resztę kart z zamkniętej talii.

Zasady Pasjans Piramida

Musisz zrozumieć zasady przed rozpoczęciem gry w Pasjansa Piramidowego. Zasada dotyczy wartości kart. Liczba na kartach jest wartością samej karty. A co z konkretnymi kartami, takimi jak AS, Król, Królowa i Walet? Wartość AS wynosi 1, podczas gdy wartość Waleta wynosi 11, a Królowej 12. Karta Króla ma wartość 13. Ponadto, jeśli otworzysz zamkniętą talię kart i znajdziesz parę kart o wartości 13, możesz je również usunąć. Możesz usuwać tylko otwarte karty. Jeśli karty są zamknięte przez inne karty, oznacza to, że nie możesz ich jeszcze usunąć, chociaż znajdziesz parę.

Sposób na Wygraną w Pasjansie Piramidowym

Musisz usunąć wszystkie karty zarówno z gry karcianej Pasjans Piramidowy, jak i z zamkniętej talii kart. Jeśli uda ci się to zrobić, wygrywasz grę. Jeśli nie masz już innych par kart do usunięcia, możesz zrestartować grę i przegrasz.

Back to Top