Pasjans Klasyczny (Klondike)

Pasjans Klasyczny (Klondike) to jedna z nowych gier pierwotnie opublikowanych przez firmę Microsoft. Otóż, gra jest nowa, ale sama nazwa "Klondike" odnosi się do czegoś starego. Klondike jako gra była znana w latach 1900, gdy górnicy z Alaski lubili grać w nią w wolnym czasie. Jak zatem grać w Pasjans Klasyczny? Czy naprawdę jest to ta sama gra, którą grali tamci górnicy? Oto kroki do gry.

Jak grać w Pasjans Klasyczny (Klondike)

Poprawne Rozłożenie Kart

Gra Klondike w rzeczywistości nie jest trudna do nauczenia się. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie grałeś w tę grę, możesz łatwo ją zrozumieć, po prostu oglądając, jak ktoś inny gra w nią przed tobą. Jednak umiejętność gry w nią nie oznacza, że zawsze będziesz w nią wygrywać. Tak, granie przeciwko komputerowi często jest bardziej frustrujące niż rywalizacja z inną osobą.

Po pierwsze, możesz zacząć od umieszczenia karty na stole. Następnie możesz położyć kolejne 6 kart do góry nogami. Jedną z tych sześciu kart, głównie pierwszą, umieszcza się razem z kartą odwróconą do góry. Kolejno dodaj kolejną kartę do góry nogami, aby utworzyć kolumnę, aż wszystkie karty zostaną otwarte lub odwrócone do góry.

Jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami, powinieneś mieć siedem kart. Nie zapomnij również sprawdzić, czy masz w sumie 24 karty w ręku. Oczywiście, te karty są do gry.

Karty Asów

Po drugie, musisz umieścić wszystkie karty na 4 różnych kartach Asów. Karta może pojawić się w dowolnym momencie, a ty musisz ułożyć 4 karty w kolejności od Asa do Króla. Patrząc na to, połóż ją na boku innych kart i zacznij dodawać kolejne. Upewnij się, że każda kolumna musi być taka sama pod względem typu i koloru.

Otwórz Karty Odwrócone do Góry

Jeśli używasz kart, które są odkryte, oznacza to, że możesz otworzyć karty odwrócone do góry. Tak jak w innych grach Solitaire, jeśli uda ci się otworzyć dolną kartę, możesz otworzyć nową bazę, umieszczając tam króla.

Możesz także przenieść kolejność kart z jednej bazy do drugiej, niezależnie od długości kolejności. W międzyczasie, aby użyć kart w ręce, weź trzy górne karty i odwróć je do góry nogami. Pamiętaj, że możesz użyć tylko najwyższej karty. Oczywiście, jeśli już ją użyłeś, możesz użyć kolejnej karty znajdującej się tuż pod nią. Gdy już to zrobisz, weź wszystkie karty i zacznij od nowa.

Pasjans Klasyczny to jedna z najpopularniejszych serii gier Solitaire, które są szeroko grane. Życzę ci dobrej zabawy w wolnym czasie!

Back to Top